Blog
prawda jest jedna
zuberegg
20 obserwujących 1160 notek 845006 odsłon
zuberegg, 11 lipca 2017 r.

Trump jak Dmowski. Konserwatyzm nokautuje liberałów

474 13 0 A A A

Od wizyty Donalda Trumpa minął już jakiś czas. Można więc pokusić się o jego ocenę z innej niź geopolityczna strony. Przemówienie Trumpa, co umknęło chyba wszystkim jest wielkim triumfem Dmowskiego i jego myśli politycznej. W zasadzie każde zdanie które wypowiedział Trump o Polsce i jej roli w świecie jest żywcem wyjęte z Dmowskiego.

To wielki i triumfalny powrót myśli narodwej na należne jej miejsce. Dmowski i narodowcy walczyli o silną rolę tradycji i religii katolickiej w państwie i narodzie. To narodowcy na tej podstawie chcieli budować Polskę. Dziś ta podstawa okazała się naszym największym atutem. Atut ten dostrzegł też Trump. Przez lata nasz konserwatyzm i antykomunizm był tym co sprawiało że Polska była bliska republikanom amerykańskim. Dzięki tej podstawie, o którą tak zabiegał Dmowski dziś staliśmy się jednym z najważniejszych sojuszników USA. Dziś też zyskaliśmy dzięki niej możliwość wpłynięcia nie tylko na losy Europy, ale i całej zachodniej cywilizacji.

Hasło "Polak-katolik" znów, mimo usilnych starań kryptokomunistów nabrało pozytywej konotacji. To przywiązanie do wartości okazało się naszym ogromnym atutem.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Piłsudski stawiał na chrześcijaństwo jako fundament społeczny:)? Chyba coś mnie ominęło:)
  • A gdzie ja coś o tym pisałem? Polski analfabeta nie zrozumiał tekstu...
  • Niech będzie że mówił poglądy zbieżne z tymi Dmowskiego:)

Tagi

Tematy w dziale Polityka